Týden bez sóji: den čtvrtý

5/14/2018

Předem se chci omluvit za několikadenní zpoždění denních jídelníčků bez sóji, ale měla jsem toho poslední dny plno. O víkendu jsem si užívala v Praze a poté zas doháněla učení k maturitě. Už se nemůžu dočkat až bude konečně po všem a budou následovat 4 měsíce volna. 😃

Snídaně: Celozrnná houska, ořechová Rama

Svačina: Mrkvovo-pomerančová polévka
Recept: Nakrájíme si menší cibuli, velký brambor a nastrouháme 0,5 kg mrkve. Krátce orestujeme a přilijeme 0,5l zeleninového vývaru. Vaříme asi 30 min.. Poté odstavíme, roxmixujeme ponorným mixérem, přilijeme trochu rostlinné smetany (použila jsem rýžovou od Alpra) a šťávu z 1 většího pomeranče. Osolíme, opepříme.

Oběd: Nudle se zelím
V jídelníčku z předchozího dne jsem zmiňovala Bistro U Piháče, ze kterého jsme si odnesly i inspiraci k dnešnímu obědu. Paní majitelka byla moc hodná a přinesla nám ochutnat krom objednaného pokrmu i právě tento, který byl velice zajímavý, ač velice jednoduchý. Takže jsem ho hned následující den musela vyzkoušet.
Recept: Na olivovém oleji si orestujeme nakrájené hlávkové zelí, přidáme cca lžíci třtinového cukru, kmín a restujeme do zhnědnutí, poté dostatečně dosolíme. Promícháme s nudlemi a podáváme.

Svačina: Chia puding s jahodami

Večeře: Zelenina, pečená cizrna

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři