Náhražky masa

4/21/2018

Často poslouchám dotazy typu "Proč jí vegani masové náhražky?" a odpověď je jednoduchá, mnoho veganů/vegetariánů nepřešlo na nynějši stravu kvůli tomu, že by jim chuť masa vadila, ale protože jim to přijde neetické. V dnešním článku jsem si pro Vás připravila typy na "náhražky", které sama mohu doporučit, jsou chutné, věrohodné a měli by si je vyzkoušet i masožravci. Kolikrát i ten nejzarytější masožravec nepozná, že jde o bezmasý produkt.

  1. Kukuřízek od Veta patří mezi nejoblíbenější náhražky u vege/veganů. Přestože není na trhu dlouho, získal si obrovskou oblibu. Strukturou velice připomíná kuřecí a obalovaný je úplně nejlepší. Mezi další výrobky od stejné firmy patří žampionový steak Šampiňón, Čevabčiči a moje oblíbené Tofu stripsy. Veto je česká firma, která si klade za cíl propagovat sóju jako potravinu s výborným vlivem na lidské zdraví a s cílem vyrábět a prodávat v naší zemi v počátcích 90. let úplně neznámou potravinu: tofu. Mezi další výrobky této značky patří např. oblíbené Patifu, sójové salámy aj. S sehnání v obchodech Tesco a zdravých výživách.Cena se pohybuje mezi 30-50 Kč, což je velice přijatelné. Za mě mají palec nahoru.
  2. Trhané kuřecí od britské značky Linda McCartney je sice dražší (90,- Kč), ale snad nejvíce věrohodná náhražka masa, co jsem kdy měla. Po vyzkoušení kachního od stejné značky jsem byla zklamaná, protože v něm byla dost cítit sója, ale toto kuřecí napravilo reputaci. Velice identicky připomíná pečené kuře. Lindu McCartney zakoupíte v Glóbusu, nebo na rohlík.cz. Linda McCartney je pojmenovaná po své zakladatelce, manželce Paula McCartneyho z legendárních The Beatles, dováží se z Británie, takže je vyšší cena pochopitelná. 
  3. Robi je snad mojí nejvyužívanější náhražkou. Preferuji jí, abych pořád dokola nekonzumovala jen výrobky ze sóji a obohatila tak i svůj jídelníček o jiné proteiny. Jedná se o velice nutričně vhodnou potravinu zejména pro diabetiky, osoby s vysokým cholesterolem a intolerancí na sóju. Má nízký obsah sacharidů a tuků. A z čeho je tedy vyrobena? Základem je pšeničná bílkovina, pšeničná mouka a červená řepa (není zde vůbec poznat, bez přečtení složení by mě to ani nenapadlo :D). Firma připravila Robi hned na několik způsobů, můžete si zakoupit: čínu, řízky, karbanátky, sekanou, burgery, a nebo čistě natural plátky, či nudličky, které si sami dochutíte. Lze zakoupit v prodejnách Albert, Globus, Country Life a dalších zdravých výživách. Cena se odvíjí od prodejny a druhu, v rozmezí 30-70 Kč.
  4. Pokud máte chuť na něco nezdravého, například nugetky, doporučím Vám nuggets od německé značky Vegetaria. Opět velice chutné a věrohodné kuřecím nugetkám. Tuto značku lze zakoupit pouze v obchodních řetězcích Kaufland za cca 50-60 Kč. Vegetaria dále nabízí řízky, masové kuličky, burgery a párky. Bohužel nic jiného jsem od nich zatím nevyzkoušela.
  5. Mým nejnovějším objevem jsou tofu no fish prsty. Osobně jsem nikdy nebyla milovníkem ryb, tudíž mě potěšilo, že po nich nechutnají. Sice nevím co mají společného s rybími prsty, ale jsou chuťově velice zajímavé. Stojí cca 50 Kč a lze je zakoupit opět na rohlík.cz, nebo zdravých výživách. Jsou od české značky Vitall, která je také mojí oblíbenou. Krom výroby tofu na mnoho způsobů zpracovávají i RAW snacky.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři