Živočišná výroba = zabiják přírody?

1/15/2018

Možná si to někteří z Vás ani neuvědomují, ale kvalita životního prostředí celosvětově klesá. Ti z Vás co žijí ve městech si jen těžko všimnou, jak moc se krajina okolo nás mění. Vše co ve svém běžném životě děláme má vliv na přírodu, ať už je to nakupování pečiva, které si automaticky dáte do igelitového pytlíku, splachování pitnou vodou, nebo třeba nakupování nového oblečení. Nesmíme zapomínat, že na naši planetě žije více než 7 miliard obyvatel a počet se neustále zvyšuje, což znamená potřebu obrovského množství zdrojů a prostoru. Pokud se bude počet obyvatel neustále zvyšovat, znamená to nutnost rozšiřování plochy, zejména kácení lesů, které nebude sloužit ani tak k obývání, jako pěstování obživy. Jak to ale všechno souvisí s produkcí masa?
  • spotřeba masa - Denně se pouze v USA porazí neuvěřitelných 55 000 000 zvířat, což je samo o sobě děsivé a to se jedná jen o kousek Ameriky. Neustále se zvyšující poptávka po masu znamená hrozbu pro nás všechny. Dobytek "na maso" zkonzumuje obrovská kvanta potravy, která by byla schopna zachránit rizikové země trpící hladem.
  • spotřeba vody - 60% spotřebované vody jde opět na živočišnou produkci. Pro srovnání:
    je třeba 25 galonů vody - k vyprodukování půl kila obilnin, 815 galonů vody - půl kila kuřecího, 1630 galonů - půl kila vepřového, 5000 galonů - půl kila hovězího.
  • globální oteplování - Dobytek otepluje Zemi , více než ropný těžařský průmysl s plynárenským dohromady. Jak je to možné? Vypouštějí skleníkové plyny. O mnoho víc než auta, letadla a jiné dopravní prostředky. Pokud byste se zajímali více o tuto problematiku, doporučuji shlédnout film Cowspiracy, který se tomuto tématu věnuje dopodrobna.

    Moje rada na závěr? Buďte co nejohleduplnější k přírodě. Nekonzumujte maso, nebo ho alespoň omezte, preferujte sklo před plastem, využívejte sáčků a tašek na vícero použití, neplýtvejte zbytečně vodou.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři