What the health

8/20/2017

Po delší době jsem se rozhodla pustit si další dokument ze série zaměřující se na dopady konzumace masa a mléčných výrobků na naše zdraví. O tomto filmu jsem se dozvěděla díky propagaci ze strany slavné zpěvačky, kterou určitě dobře znáte - Miley Cyrus, která je společně se svým přítelem, neméně známým hercem Liamem Hemsworthem na rostlinné stravě asi dva roky.

What the health je nový americký dokumentární film (2017) věnující se příčinám vzniku cukrovky, obezity a dalších civilizačních nemocích ovlivňující dnešní populaci. Kritizuje především mléčný a masový průmysl a zpochybňuje postupy zdravotnických a farmaceutických organizací, které podezírá z toho, že všechny léky existují pouze za účelem finančního zisku a pokud by se lidé začali stravovat zdravě, tak jak by měli, žádné léky by nebyly potřeba. Na toto téma si můžete poslechnout hned několik názorů od odborných lékařů. Uslyšíte pravdu o tom, jak světová zdravotnická organizace WHO označila zpracované maso (jako je slanina, párek,..) za karcinogenní a konzumace je vlastně o mnoho nebezpečnější, než kouření cigaret. Vychází z 800 studií z 10 různých zemí a potvrzuje to, že jen jedna porce uzeniny denně zvyšuje riziko onemocnění rakovinou střeva a konečníku o 18%. Dále WHO označila zpracované maso jako karcinogen 1. stupně hned vedle azbestu, cigaret a plutonia. Proč ale přes tyto studia organizace jako například American Cancer Society nezmiňuje toto riziko a tyto suroviny dokonce doporučují? Odpověď je jasná. Léčba = business. Nesnažíme se nemocem předcházet a málokomu vlastně záleží na zdraví lidí.
"Nejím slaninu, protože vím odkud pochází. Když prasata zemřou, hodí je do beden, tam se rozkládají a bobtnají hlavně kvůli tomu horku. Přijede náklaďák, naloží je a vezme je do zpracovatelského závodu v Rose Hill. Tam je rozemelou do krmiva a krmí jimi ostatní prasata." vypráví své zkušenosti paní žijící vedle chovu s prasaty.
Vláda dostává obrovské sumy peněz za propagaci živočišného průmyslu v podobě reklam na MC Donald, KFC, pizzy, sýry, mléka,.. Lidstvo je dále a dále konzumuje a vznikají z toho všechny dnešní civilizační choroby, se kterými se potom léčíme, bereme spoustu léku a tím vyděláváme zdravotnickým a farmaceutickým organizacím. A tento koloběh se neustále opakuje. Takovýto pocit mám díky tomuto filmu. Já doufám, že jsem Vám "What the health" alespoň trošku přiblížila a třeba si jej i pustíte, protože si myslím, že za to doopravdu stojí. Můžete jej najít i s titulky na uložto.cz.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři