vegan na cestách: Rakousko

7/20/2017

Po týdnu jsem tu zpět a s novou rubrikou. Protože ráda cestuji a toto léto navštívím zahraničí celkem 3x, rozhodla jsem Vám popsat mé pocity z daných zemí, jaké jsou zde veganské možnosti, kde nakupovat a tak dále.
Jako první jsem navštívila Rakousko, konkrétně okolí Innsbrucku - Tyrolsko. Příroda je zde nádherná. Překvapilo mě, že tam skoro nikde nebyly odpadkové koše a přece všude krásně čisto. Pobývala jsem ve dvou maličkých městečkách jménem Mayrhofen a Westerndorf. V Rakousku jsou nejtypičtější tyto dva obchody: Spar a MPreis. V obou z nich byla spousta veganského jídla. Spar má vlastní veganské/vegetariánské produkty, od zmrzlin až po tofu. Mají zde také velký výběr smoothies. V MPreis je potom široký výběr od značky Alnatura. Alpra a Joya mléka, či jogurty nakupíte již od 1€. Hummusy a tofu jsou v každém obchodě samozřejmostí. Spousta produktů je zde levnější než u nás. Obědy, a večeře jsem si koupila jen vyjímečně, vystačila jsem si s Manou, výbornými Cliff bars (které prodávají právě v MPreis), smoothies, ovocem a hummusy s pečivem. Ještě bych zmínila, že ve větších pobočkách obchodů jsou k dostání i hotová jídla, jako například kuskusový salát. Pokud byste se chtěli najíst v místních restauracích, záleží na ochotě personálu. Já měla ve Westendorfu štěstí na milého číšníka, který mi nabídl hned několik veganských jídel, které v menu ani nebyly napsány. Nakonec jsem skončila u těstovin s rajčatovou omáčkou. Dojedla jsem a číšník ke mě hned přispěchal, že mají i speciální veganský zmrzlinový pohár.
Rakousko mi nabídkou potravin přijde jako dost vegan-friendly země a nejradši bych sem jezdila nakupovat každý měsíc. Není to zde drahé tolik co u nás, nebo v Německu a ta nabídka je doopravdy ohromná. Domů jsem si přivezla spoustu produktů, které u nás ani neprodávají. Můžete se na ně těšit v příštích recenzích. 😊 Měla jsem pro Vás připraveno spoustu fotografií, ale bohužel se mi rozbil mobil a opravu nemám v plánu, tím se tedy omlouvám. Chtěla bych na nějakou dobu mobil a sociální sítě úplně vypustit ze života, protože mám pocit, že je to zbytečný žrout času. Kromě blogu, protože psát mě baví stále víc. K tématu sociálních sítí bych se chtěla v některém z brzkých článků také vyjádřit. Na závěr připojím alespoň jednu mojí oblíbenou fotografii z Rakouska, kterou jsem jako jednu z mála neztratila.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři