Vyzkoušeno 6.

6/20/2017


Přináším Vám opět recenzi na veganské produkty, které jsem za poslední dobu vyzkoušela a ohodnotila. Tak můžeme jít na to. 

Prvním produktem recenze jsou lískooříškové wafle. Tenhle typ "oplatek" mám nejradši, zamilovala jsem si je v Nizozemsku, odkud také originálně pochází. V Česku se většinou prodávají s medem, karamelem, nebo javorovým sirupem. Tyhle jsem si koupila v Albertu, kde byly zlevněny z 27,90 na 14 Kč. V balení jsou 2 a skládají se z pšeničného sirupu, celozrnné pšeničné mouky, palmového oleje, pasty z lískových oříšků, agáve sirupu, ječmenného sladu, kypřidla, sójové mouky a skořice. Oproti těm klasickým jsou složením velice sympatické až na palmový olej. Výrobce uvádí, že by mělo jít o bio produkt, tím pádem jsem to až tak neřešila, ale jinak se snažím výrobky s PO nekupovat. Jak jsem již uvedla, koupila jsem je ve slevě v Albertu a s tím se pojí i rada, kterou vám chci dát. Již několikrát se mi stalo, že jsem si v Albertu zakoupila něco ve slevě a na pokladně mi to naúčtovali s cenou plnou. Tentokrát tomu nebylo jinak. Ozvala jsem se a vše se v pohodě s prodavačkami vyřešilo, naúčtovali mi je se slevou a v regálu vystavily původních 27,90, za které bych si je asi běžně nekoupila. Nicméně mi udělalo radost, že je prodávají i ve vegan verzi a vůbec nejsou tolik přeslazené, jak jsem čekala.

Tuhle hořkou čokoládu dostávám vždycky od své babičky, díky které jsem zároveň na ní i přišla. Musím se přiznat, že když jsem jí měla poprvé, tak během tří dnů celá zmizela. Určitě jde o mojí nejoblíbenější hořkou čokoládu. Výrobcem je česká firma Carla a složení je následující: 70% kakaová hmota, cukr, kakaový prášek, 10% loupané konopné semínko, kakaové máslo, emulgátory a vanilkový extrakt burbon madagascar. Cena se pohybuje kolem 40 Kč, ale v Praze nedaleko pražského hradu jsem jí viděla i za 159. 😃


Po zmrzlinách Coconut Bliss jsem toužebně koukala už nějakou tu dobu, ale malá vanička za cenu 216 Kč? To fakt není nic pro mě. V dnešním vedru jsem dostala chuť na nanuk a v plzeňské Bioplanetě jsem objevila v chlaďáku nanuky právě od značky Coconut Bliss, prodávající i po jednom kusu. Váhala jsem mezi kokosem a hořkou čokoládou. Sáhla jsem po hořké čokoládě (51 Kč) a nakonec toho i litovala. Upřímně mě moc nenadchla a za tu cenu jsem očekávala něco víc. Myslela jsem si, že jde o vanilkový krém politý hořkou čokoládou, ale šlo o "smetanový" nanuk s příchutí hořké čokolády. Chuťově špatný nebyl, ale jak říkám - žádná hitparáda.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři