Vyzkoušeno 4.

5/28/2017


Začnu asi mým největším objevem v poslední době a tím je veganská bílá čokoláda! Asi první svého druhu na českém trhu. Tato je součástí Tesco edice "free from", konkrétně free from gluten, wheat and milk. Co se týče složení, největší podíl je cukru, dále kakaové máslo, inulin, maltodextrin, kukuřičná mouka, kokosový olej, sójový lecitin a aromata. ..Tudíž nejzdravější asi nebude ale chutově si ji nemohu vynachválit. Je velice identická té klasické bílé. Cena za 35g tyčinku byla 19,90 Kč. Těm co milovali bílou čokoládu ještě před přechodem na rostlinnou stravu jedině doporučuju.


Jako další tu mám Tavenýr. Jedná se o již docela dost známou náhražku sýru. Já ve zdravé výživě narazila na Chilli verzi, mimo tu se vyrábí ještě natural a uzený. Výrobcem je slovenská značka Sojaprodukt, jehož distributorem je Natural Jihlava. Dominantní složkou je sója. Konzistenčně je velice měkký. Dá se použít, tak jak jsem ho využila já, jako obalovaný smažený sýr, nebo do salátů, pomazánek, ale i na pizzu. Cena je v porovnání s jinými veg sýry velmi příznivá, koupila jsem ho za 28 Kč. Popravdě moc nevím jak ho ohodnotit, čekala jsem od něj trošku víc. Zklamalo mě, že po usmažení se neroztéká, ale chutí špatný nebyl.
Posledním produktem je Africká kořenící směr Harisa od firmy Cereus. Asi moje nová závislost, dávám jí téměř do všeho. Je to směs pikantního koření a himalájské růžové soli. Je vhodná na grilování, brambory, kuskus, těstoviny, do polévek, nebo salátů. Další výhodou je to, že zahřívá a podporuje činnost metabolismu. Koření ve směsi jsou v bio kvalitě a kromě již zmiňované růžové himalájské soli obsahuje červenou papriku, chilli, česnek, římský kmín a koriandr. Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi pikantní chuť. Cena se pohybuje kolem 45 Kč a zakoupíte ji v téměř každé zdravé výživě.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři