Recenze: Mana

5/18/2017


O Maně jsem se již zmiňovala v jednom z předchozích článků a to ve Veggie Náplavce. Pro ty, co ještě nevědí, jedná se o drink, který plnohodnotně nahradí stravu. Na Náplavce měla stánek, kde jste mohli zadarmo ochutnat jak tu klasickou příchuť, tak i banánovou a kávovou. Na stánku jsem obdržela slevu na nákup, tak jsem si ji pár dní na to objednala a rozhodla Vám shrnout klady a zápory. 
Na výběr je ze dvou možností a to prášku, který se mísí s vodou a nebo už hotových drinků. Já zvolila tu druhou. Přišlo mi tedy 12 drinků za celkovou cenu 590 Kč se slevou (původně 790).
Co se týče složení, hlavní podíl tvoří sójová bílkovina, dále to je vláknina z ovsa, lipidy ze lnu, kokosu, mořských řas, slunečnice a řepky. V neposlední řadě to jsou oligosacharidy z kukuřice a lecitin ze sóji. Složením je tedy na jedničku, 100% rostlinná.
Konzistenčně a vizuálně Mana připomíná hodně husté mléko, avšak s mlékem nemá nic společného. Co se chuti týče, byla jsem mile překvapena. Čekala jsem, že bude příliš sladká a nebyla, chuťově je spíše slanější. Další moje obava souvisela se sójovým proteinem, kdo ochutnal sójový protein ví, jakou má pachuť, ale v drinku byla zcela neznatelná.
Jako kladnou stránku bych určitě uvedla fakt, že šetří čas, zasytí a je skvělá na cesty. Na druhou stranu není nejlevnější a chutí nemusí všem vyhovovat. Největším mínusem je to, že si Manu lze koupit jen ve velkých baleních a je jen malá možnost, kde ji můžete předem ochutnat. Někdo ji využívá místo jídla úplně, což se mi nezdá jako úplně vhodný nápad z pohledu jednotvárnosti stravy.
Pokud byste někdo chtěl si Manu objednat, tak stačí napsat, mám u sebe ještě poukazy na slevu. 😊


You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři