Neplýtvejte jídlem

4/21/2017

Miluji páteční odpoledne. Jednak z důvodu pocitu takové té volnosti od školy a druhak proto, že tento den věnuji nákupům v mém nejoblíbenějším obchůdku - Trhovce. 
Pár slov k tomuto obchodu.. Je na okraji Rokycan a prodávají se zde zejména vegan, dia a bezlepková jídla, ale také bylinky a bio kosmetika. Ceny jsou zde menší než v Plzni a personál je 
opravdu milý. 
Jak z ekonomického, tak ekologického hlediska jsem se rozhodla že udělám dobrý skutek jak svojí penežence, tak přírodě a nakoupím jen věci ve slevách s brzskou konečnou trvanlivostí.
Z nákupu jsem měla obrovskou radost, některé produkty které jsem zakoupila byly o více než 50% zlevněné. 
Pro zajímavost můj nákup:
Joya cashew rice drink z 69,90 na 39.
Robi plátky z 51,90 na 28.
Špaldové krekry ze 40 na 20.
Nopálová mouka z 84 na 20.
Rybízová zavařenina ze 75 na 30.

Myslím si, že se mi nákup vydařil a ve slevách začnu nakupovat častěji.
Tohle byl jen a pouze úvod a částečná motivace pro vás. V další části bych vám chtěla sdělit pár informací ke globálnímu problému a to je plýtvání jídlem.
Určitě všichni z vás to znají z domova. Čas od času se každému stane, že shnije nějaký ten pomeranč, projde jogurt, a nebo třeba toho moc navaříte, nikdo to pak už nechce jíst a letí to do koše.
Říkáte si, že je to naprosto normální. Je či není, toť otázka. V roce 2013 bylo zjištěno že průměrnou českou rodinu stojí plýtváním jídlem 20 tisíc ročně, kolik je to teď mi není známo, ale co vím jistě je to, že by za to nějaká ta dovolená byla.
Nemluvě kolik se asi tak plýtvá jídlem v obchodech, školních jídelnách či restauracích. Schválně, kolik vašich spolužáků když jdete do jídelny se jídla sotva dotknou a hned ho jdou vyhodit? U mě je to spousta. Uvědomte si, že plýtváte nejen jídlem, ale i penězi, pro které se dřou vaši rodiče. Nakupujte s rozvahou a jen to, u čeho jste si doopravdy jisti že spotřebujete.

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři