Jak jsem cestou do školy podepsala 3 petice

4/20/2017

Je úterý a ve škole máme odpolední. Jako každý týden v tento den si jdu koupit sváču do Bioplanety. Mám ještě čas a tak se rozhodnu jít pěšky a cestou mě potká milé překvapení. Na jednom maličkého náměstí kde je obvykle hodně stánků s jídlem dnes spatřuji pouze jeden. Cestou blíž rozeznávám nápis "Svoboda zvířat" a mám z toho obrovskou radost, protože málokdy v Plzni spatříte něco takového. U stánku stojí dva mladí lidé a lákají kolemjdoucí, aby pomohli a podepsali petice, konkrétně šlo o problematiku s chovem zvířat na kožešinových farmách, cirkusů a pokusů na zvířatech. Ztotožňuji se se všemi a tak jsem je samozřejmě podepsala. Tato aktivistická skupina patří mezi ty známější a hlásí se pod ně i slavné osobnosti jako jsou například Patricie Solaříková, Barbora Hrzánová, nebo Alžběta Trojanová v kampani Ve své kůži. Nyní bych méně informovaným chtěla vysvětlit proč je dobré tyto projekty podpořit.

Kožešinové farmy. Jejich zákaz je již delší dobu projednáván sněmovnou a všichni doufáme, že se povede v Česku prosadit stejně tak jak se povedlo již v 10 evropských zemích. Českých kožešinových farem je v ČR zhruba kolem 10 a "chovají" především norky a lišky. Zvířata jsou po jednom zavřené v malinkých klecích, která mají i zespodu díratá dna a je do nich pouštěn elektrický proud, aby jejich srst byla co nejkvalitnější. Zeptejte se sami sebe, jestli je tohle lidské. Pro ukázku mám zde video, které není pro slabší povahy.

Cirkusy. Už od malička je nemám v lásce. Jednou totiž byli cirkusáci i u nás ve městě a pár metrů od našeho baráku na louce měli stan, kde se představení odehrávalo a kolem byli ohrady se zvířaty. S bráchou jsme se šli na zvířata podívat, mohlo nám být kolem 6-8 let a oni na nás začali křičet, že máme vypadnout. To já jen tak na okraj, jde o mnohem závažnější věc a tou je týrání zvířat. Myslíte si, že opičky dobrovolně dělají stojky? Že medvědi dobrovolně tancují, nebo lvi skákají přes hořící obruče? Ani náhodou. Následující článek je z webu www.nepz.cz: 
Pokud má někdo pocit, že medvěd dokáže tančit, tak se opravdu mýlí. Celý výcvik je založen na opakovaném krutém násilí a mučení zvířete. Medvěd je opakovaně postaven na horkou plochu (připoután na řetězu), většinou na plech, kde jsou mu pálena chodidla. Medvěda to přirozeně pálí a bolest jej nutí přešlapovat, takže to vypadá, že tančí. Během takového výcviku je pouštěna stále stejná hudba. Po stovkách popálenin na chodidlech a opakované melodii je medvěd tak příšerně vyděšen, že poté již stačí pustit v manéži pouze hudbu a medvěd začne přešlapovat, takže to vypadá, že tančí. Ani to však není konec jeho utrpení, poněvadž se tento krutý proces výuky musí neustále opakovat, aby medvídek nezapomněl, že to pod ním skutečně pálí.
Opět pro ukázku, video z Moskevského cirkusu.
A jako poslední je tu testování na zvířatech. Někdo ani netuší, že kosmetika a domácí prostředky jsou testovány na zvířatech jako jsou například králíci. Těmto zvířatům jsou aplikovány chemické látky do očí, na kůži a jsou nuceny je inhalovat či polykat. Asi si dokážete představit jak zuboženě pak zvíře vypadá a jak se cítí.
Zde jsem vypsala pár značek, které na zvířatech netestují:
Marks&Spencer, Manufaktura, The Body Shop, Paul Mitchell, Ecover, zbytek najdete zde. Já osobně používám kosmetiku značky Lush, která nenakupuje suroviny od žádné společnosti, která by se testovala na zvířatech, tudíž by měli být "cruelty free".

You Might Also Like

0 komentářů

Pravidelní čtenáři